Photos from SPOLU – občianska demokracia’s post

SPOLU PODPÍSALO S MIKULÁŠOM DZURINDOM MEMORANDUM O SPOLOČNEJ POLITICKEJ BUDÚCNOSTI

Predseda SPOLU – občianska demokracia Miroslav Kollár dnes podpísal s Mikulášom Dzurindom, zastupujúcim pripravovaný politický projekt Memorandum o spolupráci, z ktorého vyplýva dohoda na spoločnom postupe nielen pre najbližšie parlamentné voľby.

„Podpisom memoranda sme aj formálne potvrdili záujem a spoluprácu na založení spoločnej politickej platformy, ktorá bude spájať programovo blízke politické strany a hnutia najmä na báze členov Európskej ľudovej strany (EPP) a bude otvorená pre odborníkov a autority z rôznych oblastí verejného života,“ upresnil M. Kollár.

„Máme záujem o širokú spoluprácu, ktorá má za cieľ zlepšiť pomery na Slovensku a udržať jeho euroatlantickú orientáciu. Tento cieľ sa dá dosiahnuť len spájaním a spoluprácou existujúcich demokratických politických zoskupení,“ dodal M. Dzurinda.

Pretože sme predpokladali, že tento týždeň sa bude v Národnej rade SR rozhodovať o vyhlásení predčasných volieb, urobíme v nasledujúcich dňoch aj formálne kroky nevyhnutné na potvrdenie tejto spolupráce. Dohodli sme sa na úprave stanov strany SPOLU-OD aj na tom, že personálne nominácie na jednotlivé pozície budú predložené snemu zjednotenej politickej strany po vzájomnej dohode a spoločnej akceptácii navrhovaných kandidátov.

O detailoch týchto zmien vás budeme postupne informovať v priebehu tohto týždňa.

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy