Photos from Prešovský samosprávny kraj’s post

📣📊NOVÝ REBRÍČEK INEKO JE ZNÁMY👏
🏫Župná SPŠE Prešov znovu medzi najlepšími🥉, v 🔝30 máme ďalšie stredné školy

✅V najnovšom hodnotení inštitútu INEKO zameranom na dosiahnuté výsledky žiakov v š. roku 2021/2022 znovu nezaostali ani stredné školy, ktoré zriaďujeme.

💪Teší nás, že medzi 3 najlepšími odbornými školami je znovu Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove. Vzdelávacia inštitúcia so 70 ročnou tradíciou v oblasti elektrotechniky a informačných i sieťových technológií, ktorej bol v roku 2022 udelený titul 🏆Digitálna škola, sa pritom drží na popredných priečkach rebríčka dlhodobo🆒. V minulom roku sme tu zriadili nové špecializované laboratórium pre odbor Elektrotechnika💡🔌 a tým prispeli k zvýšeniu kvality jej vzdelávania. Na jeho vznik sme prispeli sumou 40-tisíc eur.

✅V aktuálnom hodnotení INEKO bodovali v kat. stredných odborných škôl na 11. priečke SOŠ pedagogická z Levoče, na 13. mieste Hotelová akadémia O. Brucknera, Kežmarok, na 22. priečke SOŠ pedagogická z Prešova a v TOP 30 figuruje aj SPŠ v Bardejove, a to na 25. mieste.

✅V TOP 30 najlepších gymnázií má zastúpenie župné Gymnázium J. A. Raymana Prešov, ktoré je na 13. mieste. Na 17. priečke sa nachádza Gymnázium na Kukučínovej v Poprade, 18. priečka patrí Gymnáziu v Lipanoch a 23. miesto Gymnáziu arm. gen. L. Svobodu, Humenné.

🧐Viac tu: https://bit.ly/3XIK2LV

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovský samosprávny kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy