Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🔵 POPRAD NA PRAHU SPOLUPRÁCE S KRAKOVOM 🔵

🔹 Vo štvrtok 26.1.2022 navštívila druhé najväčšie poľské mesto Krakov delegácia z Popradu v zložení Anton Danko, primátor mesta a Adrián Kromka, prednosta MsÚ. Sprevádzal ich Tomáš Kašaj, generálny konzul SR v Poľsku so sídlom v Krakove.

🔹 Na tamojšej radnici ich prijal prezident mesta Krakov Jacek Majchrowski (v najväčších poľských mestách nahradzuje primátora funkcia prezident). Stretnutie sa nieslo vo veľmi priateľskom, vecnom a konštruktívnom duchu. Diskutovalo sa o perspektívach nadviazania projektovej spolupráce medzi oboma mestami v kultúre, školstve, vzdelávaní, ale najmä v oblasti športu a cestovného ruchu.

🔹 „Potešilo ma, že aj v Poľsku veľmi zarezonoval titul Európskeho mesta športu pre Poprad na rok 2023. Keďže v Krakove sa v tomto roku budú konať Európske hry v 25 športoch so 7000 účastníkmi, týmto sa vytvárajú skvelé možnosti výhodnej spolupráce pre obe strany,“ povedal Anton Danko.

🔹 Druhá časť návštevy v poľskom Krakove sa konala na pôde tamojšieho športového klubu Comarch Cracovia. Primátor Anton Danko rokoval so šéftrénerom Rudolfom Roháčkom a manažérom klubu Sebastiánom Witowskym. Hlavnou témou bola športová spolupráca medzi mládežou v oboch mestách prostredníctvom zápasov či sústredení v Krakove i Poprade.

🔹 „Veľmi milo som prekvapený aj z toho, ako veľa vedeli naši poľskí priatelia o našom Poprade. Dôkazom sú ich mediálne výstupy z tohto nášho spoločného stretnutia,“ dodal popradský primátor.

ℹ️ Nájdete ich na portáli mesta Krakow: https://www.krakow.pl/otwarty_na_swiat/wydarzenia_miedzynarodowe_z_udzialem_prezydenta_miasta_krakowa/267898,143,komunikat,wizyta_burmistrza_popradu__.html?fbclid=IwAR2t_CfoSeI_qIUV6HyeKDS1GlRXqGUtYUlUm305sJuZGmrrJmDnFnTqyNQ

Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy