Photos from Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky’s post

NA PÔDE MINISTERSTVA SA ZAČALO CVIČENIE INEX 6 ZAMERANÉ NA MANAŽMENT OBNOVY PO RADIAČNEJ NEHODE

Počas tohto týždňa sa v priestoroch ministerstva zdravotníctva uskutočňuje cvičenie INEX 6. Je koordinované Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR a Úrad jadrového dozoru SR (ÚJD SR). Zúčastňujú sa na ňom aj ďalšie rezorty a organizácie. Preskúšajú si procesy zamerané na dlhodobú obnovu a existujúcu situáciu ožiarenia po skončení radiačnej nehody.

Séria medzinárodných havarijných cvičení INEX organizovaná Agentúrou pre jadrovú energiu pri Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD/NEA) slúži na preverenie manažmentu mimoriadnych radiačných situácií. Okrem Slovenskej republiky sa postupne uskutoční v 25 krajinách.

„Slovenská republika sa už v minulosti zapojila do medzinárodného testovania formou vykonania takýchto cvičení. Potvrdili sme si nevyhnutnosť účasti našej krajiny na takýchto aktivitách. Zistíme prípadné nedostatky a následne môžeme lepšie nastaviť opatrenia na zvládanie prípadných jadrových a mimoriadnych radiačných udalostí na národnej a medzinárodnej úrovni,“ uviedla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy