Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

PREZIDENTKA OCENILA PRÁCU BEZPEČNOSTNÝCH A ZÁCHRANNÝCH ZLOŽIEK MINISTERSTVA VNÚTRA

Prezidentka Zuzana Čaputová slávnostne prijala v Prezidentskom paláci príslušníkov z radov Polícia Slovenskej republiky, Hasičský a záchranný zbor a Horská záchranná služba spolu s ich vedením.

👏 Okrem poďakovania a zaželania veľa zdravia, šťastia a istoty v novom roku ocenila ich prácu. Poukázala na vojnu na Ukrajine, zvýšený migračný tlak, ako aj stupňujúce sa napätie v spoločnosti. Zároveň vyzdvihla prácu hasičov, ktorí vlani pomáhali pri požiaroch v Slovinsku a Česku, čím podľa hlavy štátu prispeli k šíreniu dobrého mena Slovenska v zahraničí.

POĎAKOVANIE OD MINISTRA VNÚTRA
💬 „Nesmierne si vážim prácu každého jedného policajta, hasiča, horského záchranára. Každý jeden z niekoľko tisícového zamestnaneckého kolosu svojou prácou, vzdelaním, profesionalitou, nadobudnutými skúsenosťami, odhodlanosťou, zodpovednosťou a ľudským prístupom prispieva k bezpečnej krajine. Vráťte sa z každého zásahu živí a zdraví,“ povedal Roman Mikulec – minister vnútra SR.

👮 Prezident Policajného zboru sa vo svojom príhovore poďakoval všetkým kolegyniam a kolegom na celom Slovensku, ktorí aktívne pracujú v službe občanom.
💬 „Príslušníci Policajného zboru majú za sebou náročný rok. Plnili ste aj úlohy nad rámec bežných činností, najmä v súvislosti s ochranou verejného zdravia v dôsledku celosvetovej pandémie, v obrovskom nasadení ste boli a stále ste aj počas migračnej krízy. Mnohí ste pre plnenie úloh netrávili sviatky či dovolenku s rodinami, ale svoju energiu a čas ste venovali službe občanom. Starali ste sa o bezpečnosť na cestách, odhaľovali a objasňovali ste trestnú činnosť vrátane tej najzávažnejšej. Chránili ste životy a zdravie občanov. A to všetko s jediným cieľom, udržať našu krajinu bezpečnou, uchrániť ľudské životy a zdravie, chrániť majetok a práva ľudí,“ povedal prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

🧗‍♂️ 💬 „Vážime si pozvanie prezidentky a jej poďakovanie sa za odvedenú prácu. Mrzí nás, že minulý rok bol z hľadiska počtu obetí v horách historicky najtragickejším. V mnohých prípadoch sme ale naopak zdravie a životy ľudí zachránili, naša práca má zmysel,“ povedal riaditeľ HZS Marek Biskupič.

🧑‍🚒 💬 „Posledné tri roky sú pre nás obrovskou skúškou, a ja si nedovolím ani predpokladať, čo ďalšie nás čaká v roku 2023. Ďakujem všetkým kolegom za neuveriteľnú zanietenosť a profesionalitu, o ktorej ma denne presviedčate. Dovolím si tvrdiť, že máme za sebou mnoho prínosnej práce a významných úspechov, pred nami je však stále množstvo nesplnených cieľov a plánov,“ povedal prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy