Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

NÁVŠTEVA V MÚZEU HOLOKAUSTU V SEREDI

Ministerstvo vnútra SR v rámci agendy boja proti extrémizmu spolupracuje s viacerými organizáciami zo štátnej správy, samosprávy a mimovládneho sektora. Významným spolupracujúcim subjektom je Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré funguje v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora.

🤝 Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu sa dnes tím odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra stretol s predstaviteľmi Múzea holokaustu v Seredi. Témou bolo ďalšie prehĺbenie spolupráce medzi rezortom vnútra a múzeom v oblasti vzdelávania žiakov a študentov, ale aj širokej verejnosti v problematike holokaustu. Spoločným cieľom je posilňovanie tolerancie v spoločnosti a predchádzanie nenávistných a extrémistických prejavov.

O MÚZEU
Súčasťou múzea je okrem vystavených dokumentov, fotografií a predmetov vzdelávacie stredisko, ktoré poskytuje výchovno-vzdelávacie podujatia, semináre a školenia zamerané na oboznamovanie verejnosti so židovskou kultúrou a dopadom holokaustu na život Židov na našom území.

ℹ️ Viac informácií:
https://www.snm.sk/muzea-snm/muzeum-zidovskej-kultury/muzeum-holokaustu-v-seredi/navstivte

AKTIVITY ODBORU PREVENCIE KRIMINALITY V BOJI PROTI EXTRÉMIZMU
➡ Súčasťou preventívnych aktivít pre základné a stredné školy, ktoré realizuje odbor prevencie kriminality MV SR, je aj problematika nenávistných prejavov, ale tiež ďalšie témy, ktoré úzko súvisia s bojom proti extrémizmu: Ako sa nestať obeťou trestných činov, Mediálna gramotnosť – hoaxy, dezinformácie a falošné správy, Internetová bezpečnosť detí a mládeže.
➡ Od roku 2020 sme uskutočnili v týchto oblastiach viac ako 1 100 preventívnych aktivít pre viac ako 34 000 účastníkov z cieľovej skupiny ZŠ a SŠ. V spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom sme zorganizovali webináre pre pedagogických a odborných zamestnancov v školstve.
➡ Okrem toho MV SR poskytuje pomoc obetiam trestných činov prostredníctvom siete informačných kancelárií, ktorých služby sú zamerané aj na obete nenávistných trestných činov a extrémizmu.

ℹ️ Viac na
https://prevenciakriminality.sk/

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy