Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

🚒🇪🇺 SÚČASŤOU CELOEURÓPSKEHO ÚSILIA V BOJI PROTI LESNÝM POŽIAROM SÚ AJ SLOVENSKÍ HASIČI 🇸🇰

Hasičský a záchranný zbor spravil ďalší významný krok k certifikácii modulu pozemného hasenia lesných požiarov s využitím vozidiel.

🇪🇺 Koncom marca sme prijali konzultačnú certifikačnú návštevu z Európskej komisie, ktorej cieľom bolo zhodnotiť pripravenosť slovenského záchranného tímu.

🚒 V priestoroch Záchrannej brigády HaZZ v Malackách sa uskutočnila prehliadka a kontrola technického vybavenia modulu. Návštevu koordinovala v spolupráci s Prezídiom HaZZ sekcia krízového riadenia MV SR.

🔥🌲 Lesné alebo podobné požiare vo voľnej prírode sú v Európe čoraz častejšie aj rozsiahlejšie. Európska komisia preto venuje hrozbe týchto požiarov na celoeurópskej úrovni mimoriadnu pozornosť, pričom vykonáva aj certifikáciu jednotiek pre nasadenie v rámci celej EÚ.

🧑‍🚒 Slovenský modul, ktorý zasahoval minulý rok aj pri extrémnych požiaroch v Grécku, má pred zavŕšením tohto procesu na programe ešte dve cvičenia.

💶 Vybudovanie modulu Pozemné hasenie lesných požiarov s využitím vozidiel GFFF-V podporila EÚ aj finančne prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy