Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

CVIČENIE ZAMERANÉ NA MANAŽMENT OBNOVY PO RADIAČNEJ NEHODE

Štátny tajomník MV SR Patrik Krauspe a ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková dnes v Bratislave otvorili havarijné cvičenie INEX 6.

☢️ Cieľom je preveriť pripravenosť Slovenskej republiky na dlhodobú obnovu a situáciu ožiarenia po skončení prípadnej jadrovej alebo radiačnej nehody.

🤝 Na cvičení spolupracuje ministerstvo vnútra s ministerstvom zdravotníctva a Úradom jadrového dozoru SR. Zúčastňujú sa na ňom aj ďalšie rezorty a organizácie.

Štátny tajomník ministerstva vnútra Patrik Krauspe verí, že manažment takýchto situácii nebudeme musieť nikdy v praxi realizovať.

💬 „Musíme však byť pripravení na všetky možné situácie a hrozby. Preto je nevyhnutné testovať a zdokonaľovať schopnosti štátu reagovať na krízové situácie. Cvičenie je príležitosťou na výmenu skúseností, vzdelávanie a vzájomný dialóg, ktorý je pri spolupráci nevyhnutný,“ povedal štátny tajomník.

🌍 Séria medzinárodných havarijných cvičení INEX organizovaná Agentúrou pre jadrovú energiu pri Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj sa postupne uskutoční v 25 krajinách.

ℹ Podrobnosti o cvičení nájdete v materiáli, ktorý schválila minulý týždeň vláda:
https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/29198/

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy