Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

PO ZÁCHRANNEJ MISII OPÄŤ NA RODNEJ HRUDE

Len ťažko opísať slovami udalosti uplynulých dní, ktoré zažii príslušníci Horská záchranná služba a Hasičský a záchranný zbor pri pátraní a vyslobodzovaní osôb uväznených pod troskami budov v Turecku.

Zachrániť sa podarilo 12 osôb a po 7 dňoch sa modul MUSAR opäť vrátil na Slovensko, kde ich privítal predseda vlády Eduard Heger, minister vnútra Roman Mikulec – minister vnútra SR a štátna tajomníčka MZV Ingrid Brocková.

💬 Minister vnútra Roman Mikulec pripomenul, že do záchranných prác sa Slovenská republika zapojila medzi prvými: „Klobúk dolu pred vami všetkými. Chcem poďakovať aj zamestnancom sekcie krízového riadenia a leteckého útvaru, ktorý promptne zareagovali na požiadavky Turecka.“

Vďaku za nasadenie vyslovili aj šéf HZS Marek Biskupič, generálna riaditeľka Sekcie krízového riadenia Michaela Kaňová a prezident HaZZ Pavol Mikulášek.

💬“Náš tím bol zložený z 5 horských záchranárov a 10 hasičov, išli do toho dobrovoľne. Majú skúsenosti s takýmito zásahmi, avšak turecká misia bol krst ohňom. Nič, čo sme sa naučili na cvičisku, na tomto bojisku neplatilo, museli sme zabudnúť na všetky štandardné postupy,“ spresnil Igor Žiak.

Doplnil, že v Turecku ľudia čakajú, že z trosiek odkryjú mŕtve telá ich blízkych, nemajú čo jesť, nemajú kde spať, v noci im je zima. Nemocnice sú preplnené, aj keď sa vyslobodení ľudia dostanú do nemocnice, nemajú záruku, že ich zachránia.

Foto: MV Tlačový odbor/Vlado Benko

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy