Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

❄️Horská záchranná služba, ktorá spadá pod rezort vnútra, má nové pracovisko – základňovú stanicu pre Oblastné stredisko Západné Tatry – Žiar.

👉Priamo na mieste ho slávnostne „pokrstili“ šéf rezortu vnútra Roman Mikulec, riaditeľ Horskej záchrannej služby Marek Biskupič, náčelník oblastného strediska Západné Tatry Roman Švanda a Adela Danišková, generálna riaditeľka Sekcie európskych programov MV SR.

„Som rád, že sa nám darí postupne a systematicky zlepšovať podmienky pre horských záchranárov, robia nesmierne náročnú prácu a som na nich hrdý,“ povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

„Potreba nastala jednak v spojitosti s rozšírením horských oblastí, tiež s potrebou vybudovania alebo zaobstarania základní pre záchranárov slúžiacich v týchto oblastiach. Rovnako tak staré budovy poznačil zub času a nevyhovovali už ani z pohľadu dispozičných kritérií či priestorového vybavenia. Nová budova nás nesmierne teší,“ povedal Marek Biskupič, riaditeľ Horskej záchrannej služby.

❄️Za posledných 5 rokov horskí záchranári z oblasti Západné Tatry uskutočnili 932 zásahov, z toho 446 bolo na lyžiarskom svahu a 486 v horskom teréne.

Foto: Vladimír Benko, Tlačový odbor KMV MV SR

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy