Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

🤝 MINISTERSTVO VNÚTRA A UNHCR BUDÚ NAĎALEJ SPOLUPRACOVAŤ PRI POSKYTOVANÍ POMOCI UTEČENCOM

Na stretnutí na pôde rezortu vnútra to potvrdili štátny tajomník MV SR Ľubomír Šablica a riaditeľka kancelárie Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov na Slovensku Danijela Popovic Efendic.

Hlavnou témou boli humanitárne dôsledky vojny Ruska proti Ukrajine, ako aj situácia po ničivom zemetrasení na turecko-sýrskom pohraničí.

Ministerstvo vnútra a UNHCR zintenzívnili spoluprácu minulý rok po útoku Ruska, spoločným cieľom je snaha zabezpečiť pomoc a podporu ľudom, ktorí sa v dôsledku konfliktu za našimi hranicami ocitli na území Slovenskej republiky.

Štátny tajomník poďakoval za poskytnuté prostriedky a aktivity, ktorými UNHCR pomohol pri zvládaní tejto krízovej situácie.

Riaditeľka kancelárie UNHCR na Slovensku ocenila solidaritu Slovenskej republiky a jej úsilie pri poskytovaní pomoci odídencom z Ukrajiny a najnovšie aj promptné vyslanie záchranárskeho tímu hasičov a horských záchranárov do Turecka. Zároveň vyzdvihla doterajšiu spoluprácu so zložkami a útvarmi ministerstva vnútra pri riešení utečeneckej krízy.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy