Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

🇹🇷 BOJ O ČAS V MRAZIVÝCH PODMIENKACH: V TURECKU POMÁHALI PO ZEMETRASENÍ DRUHÝ DEŇ AJ SLOVENSKÍ ZÁCHRANÁRI

Prinášame informácie o pôsobení tímu Hasičský a záchranný zbor a Horská záchranná služba za stredu 8. februára 2023. Zároveň ponúkame dosiaľ na našom profile nepublikované fotografie z cesty záchranárov do Turecka, ktorú zabezpečoval Letecký útvar MV SR.

⛺ Po nočnom vybudovaní základného tábora náš záchranársky tím ihneď pokračoval v nočnej pátracej akcii v sutinách budov.

🧑‍🚒Hasičom a horským záchranárom sťažuje pátraciu činnosť pretrvávajúce mrazivé počasie, teplota v noci klesla pod – 8 stupňov Celzia. 🥶

🏢 Pri vyhľadávaní osôb pritom musia postupovať mimoriadne opatrne, i naďalej hrozia dodatočné otrasy, statiky okolitých stavieb sú narušené a hrozí riziko ich zrútenia.

🤝 Spolupracujú so záchranármi, s ktorými sa poznajú aj z cvičení Horskej záchrannej služby z Bulharska a Slovinska. Každý tím má v oblasti Hatay vytýčenú oblasť, ktorú prehľadáva.

💬 „Pri pátraní musíme postupovať systematicky, tak aby sme si boli istí, že žiadne z miest neostanú bez kontroly. Popritom sme kontaktovaní ľuďmi, ktorí sa nás zúfalo snažia privolať k troskám budov, pod ktorými sú možno ich blízki,“ povedal veliteľ zásahu MUSAR tímu v Turecku Igor Žiak.

Naša posádka požiadala o policajný doprovod, aby s príbuznými prípadných obetí či nezvestných komunikovali a tím sa tak mohol naplno venovať záchrannej a pátracej činnosti.

💬 „Pokračujeme vo vyhľadávaní ľudí pod troskami, nádej na pomoc živým sa skracuje, nakoľko je to tretí deň od zemetrasenia. Dnes naši kolegovia, hasiči, spolupracovali spolu s maďarským modulom na vytiahnutí živých ľudí, ktorých sa podarilo spod trosiek zachrániť,“ povedal Igor Žiak.

Foto: Vladimír Benko (MV SR, tlačový odbor)

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy