Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

🗻 ZIMNÁ PRÍPRAVA HORSKÝCH ZÁCHRANÁROV JE MIMORIADNE PESTRÁ A V RÔZNYCH PODMIENKACH

Horská záchranná služba sa pripravuje počas cvičení aj na zásahy v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Presvedčiť sa o tom môžete aj z doteraz nepublikovaných záberov z nášho archívu, ktoré vznikli pred rokom počas lavínového cvičenia kynológov Horskej záchrannej služby v Doline Zeleného plesa.

Aj počas januára tohto roka Horská záchranná služba uskutočňuje sériu niekoľkých školení. Zábery na tohtoročné preškolenia nájdete na profile HZS.
🆘 Zamerané sú na základnú záchranársku činnosť (pohyb v zimnom teréne, záchrana na lyžiarskej trati v lavínach, lanová technika a zdravoveda).
🐕‍🦺 Ďalšia časť školení sa orientuje na horskú kynológiu (nasadenie psovodov s lavínovými a pátracími psami pri vyhľadávaní ľudí v lavíne).
❄️ Konali sa tiež preškolenia nových lavínových špecialistov HZS. Obsahom bola lavínová problematika počnúc meteorológiou, topografiou, fyzikou snehu až po praktické cvičenia snehových profilov, testov stability a záchrany v lavíne.

🙏 Zároveň aj touto cestou apelujeme na všetkých turistov a lyžiarov, aby rešpektovali aktuálne výstrahy HZS pred lavínami. Zverejnené sú na https://www.laviny.sk/
V Nízkych Tatrách, vo Vysokých a Západných Tatrách a Veľkej Fatre je 3. stupeň lavínového nebezpečenstva a v Malej Fatre 2. stupeň.

Autor foto: Miroslav Hajdú, kameraman/fotograf Tlačového odboru KMV MV SR

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy