Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

🆘📱 RODIČIA, POZNAJÚ VAŠE DETI ČÍSLO 1️⃣1️⃣2️⃣❓
✏️ ZAPOJTE SA DO KVÍZU, NIEKTORÉ ODPOVEDE ODMENÍME 🎁

Ministerstvo vnútra pripravilo pri príležitosti blížiaceho sa Európskeho dňa tiesňového volania 112 VEDOMOSTNÝ KVÍZ pre deti a mládež. Aj takouto formou chceme šíriť osvetu o správnom používaní čísla 112 a fungovaní integrovaného záchranného systému, ktoré denne zachraňujú ľudské životy 🚓🚒🚑.

Veríme, že pri hľadaní správnych odpovedí sa nielen deti dozvedia niečo nové. ☺️

PODEĽTE SA NAMI V KOMENTÁRI O VAŠE SKÚSENOSTI
🖊 Do komentára nám do napíšte, ako sa darilo Vašim deťom s otázkami. Radi si tiež prečítame o tom, či sa rozprávate doma o bezpečnom správaní či prvej pomoci.
🎁 Z komentárov vyberieme náhodne 20 odpovedí a pošleme pre dieťa malé prekvapenie poštou.

👆 POZNANIE ČÍSLA 112 MÔŽE ZACHRÁNIŤ ŽIVOT VÁM, AJ VAŠIM DEŤOM
🆘Aj keď znalosti obyvateľstva o záchranných zložkách a tiesňových číslach sú podľa prieskumu Eurobarometer veľmi dobré, Ministerstvo vnútra SR sa bude vo zvýšenej miere venovať preventívno- výchovnej činnosti na úseku integrovaného záchranného systému.

💬 „Je dôležité zvyšovať povedomie o pomoci v tiesni, o rozpoznávaní ohrozenia a mimoriadnych udalostí, o pripravenosti na krízové situácie či o znižovaní neoprávnených volaní na tiesňové čísla,“ povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

📱 📊 Počet volaní na tiesňovú linku 112 každoročne presahuje počet 900 000. Z toho neoprávnených volaní bolo v roku 2020 – 41 %, v roku 2021 – 40 % a v roku 2022 počet neoprávnených volaní ešte klesol – 32 %.

💬 „Tešíme sa z dobrých výsledkov a v našej snahe znižovať počet neoprávnených volaní chceme pokračovať. Darí sa nám to prostredníctvom osvety a dohovorom s opakovanými zneužívateľmi,“ vysvetlila generálna riaditeľka sekcie krízového riadenia MV SR Michaela Kaňová.

Koordinačné strediská integrovaného záchranného systému v krajských mestách na piatok 10. februára 2023 pripravili exkurzie pre celkovo 390 žiakov prvého stupňa základných škôl, v Žiline navštívia koordinačné stredisko aj študenti externého štúdia fakulty bezpečnostného inžinierstva zo Žilinskej univerzity.

Civilná ochrana & 112

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy