Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

SLOVENSKÍ ZÁCHRANÁRI UŽ AKTÍVNE POMÁHAJÚ V TURECKU

V oblastiach postihnutých zemetrasením pôsobí 15 Slovákov z Hasičský a záchranný zbor a Horská záchranná služba. Počet obetí pondelkového silného zemetrasenia v okolí turecko-sýrskych hraníc presiahol už 7 000, záchranári z viacerých krajín pátrajú po ľuďoch uviaznutých pod troskami.

Slovenský záchranný tím sa po prílete do letiska v meste Adana v utorok o trištvrte na päť ráno miestneho času registroval v zmysle postupov mechanizmu Únie. Po registrácií bola väčšia časť tímu o štvrť na osem ráno z letiska prepravená vrtuľníkom k miestu nasadenia v blízkosti mesta Hatay. Súčasne boli presunuté aj vecné prostriedky.

Vyslaný záchranný tím sa na mieste nasadenia rozdelil na tri tímy, ktoré už v dopoludňajších hodinách začali vykonávať vyhľadávanie osôb. Každý tím pozostáva zo psovoda so psom a troch hasičov.

Vybavenie tímu pozostáva najmä z lanovej techniky, rebríkov, trojnožiek, LED osvetlenia pre prácu v noci, hydraulického náradia – hydraulických valcov na zdvíhanie a podopieranie, hydraulických čerpadiel, hydraulických nožníc a expandéru (rozpínaku), elektrických kladív, píl, vŕtačiek, vzduchového kompresora, vzduchovkových vakov, elektrických generátorov, ručného náradia či rádiostaníc.

Poskytnutý záchranný tím je sebestačný, to znamená že je schopný pracovať v mieste určenia samostatne.

📷 HZS – Igor Žiak a MV SR, tlačový odbor – Vladimír Benko

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy