Photos from Ministerstvo spravodlivosti SR’s post

MINISTER SPRAVODLIVOSTI SLÁVNOSTNE ODOVZDAL OSVEDČENIA O VYKONANÍ ODBORNEJ JUSTIČNEJ SKÚŠKY

Priamo na pôde Justičnej akadémie v Pezinku ocenil vedomosti absolventov justičnej skúšky a pevne verí, že ich budú vedieť správne aplikovať aj v ďalšej etape pracovného života. A to takým spôsobom, aby všetkým občanom bez rozdielu uľahčili prístup k spravodlivosti. Minister Susko a riaditeľ Justičnej akadémie Peter Hulla sa zároveň zhodli na potrebe opätovného zavedenia inštitútu justičných čakateľov.

„Možno sa to na prvý pohľad javí ako fráza, ale dodržiavanie zákonov a vymožiteľnosť práva nie je niečo, čo by sme mali brať ako samozrejmosť. Aj posledných troch rokoch sa naša spoločnosť presvedčila, ako ľahko si možno z Ústavy Slovenskej republiky a jej zákonov doslova spraviť trhací kalendár. Keď si mocní tejto krajiny mysleli, že môžu všetko, lebo stoja nad zákonom. Je povinnosťou nás všetkých sa spoločne zasadzovať za to, aby sa zákony dodržiavali a rozhodnutia súdov rešpektovali – a to nielen zo strany radových občanov, ale najmä politikov či médií,“ povedal minister spravodlivosti Boris Susko.

Na odbornú justičnú skúšku môžu byť pripustení…

VIAC NA STRÁNKE:
https://www.justice.gov.sk/aktualne-temy/minister-spravodlivosti-slavnostne-odovzdal-osvedcenia-o-vykonani-odbornej-justicnej-skusky/

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo spravodlivosti SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy