Photos from Ministerstvo spravodlivosti SR’s post

MINISTER V. KARAS PREDSTAVIL NÁVRH NOVELY TRESTNÉHO ZÁKONA ✅⚖

🔵 Implementácia princípov restoratívnej justície do slovenskej trestnej politiky umožní lepšiu prácu s páchateľmi.
🔵 Dôraz na nápravu negatívnych následkov trestného činu a vyššia miera ochrany záujmov poškodených.
🔵 Harmonizácia trestných sadzieb a rozšírenie priestoru pre spravodlivejšie rozhodovanie súdov.

Minister spravodlivosti Viliam Karas dnes predstavil výsledok práce na rozsiahlej reforme Trestného zákona. Cieľom novely zákona je priniesť viac spravodlivosti a lepšie využívanie moderných, európskych nástrojov trestného práva. Predložené materiály sú výsledkom dlhodobého práce širokej odbornej komunity.

Na vyhodnocovaní pripomienok a príprave finálneho paragrafového znenia sa podieľalo viac ako sto odborníkov zastupujúcich všetky inštitúcie justičnej sféry, akademickú obec i mimovládny sektor. Rozsahom i významom pôjde o jednu z najrozsiahlejších modernizačných zmien trestnej politiky od roku 2005.

„Úprimne ďakujem každému, kto sa zapojil do týchto prác a podieľal sa na tvorbe výsledného znenia zákona. Vďaka dobrej spolupráci sa nám podarilo dosiahnuť kompromis naprieč celou odbornou komunitou. Dnes tak stojíme pred historickou šancou modernizovať slovenskú trestnú politiku a posunúť ju viac smerom k jej európskym základom. Pevne verím, že táto zhoda na odbornej úrovni sa pretaví aj do potrebnej politickej podpory, a to tak na úrovni vlády SR i Národnej rady SR,“ povedal minister V. Karas.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo spravodlivosti SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy