Photos from Ministerstvo spravodlivosti SR’s post

Minister spravodlivosti SR Viliam Karas, predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta a predseda Najvyššieho správneho súdu SR Pavol Naď minulý týždeň spoločne otvorili justičný rok 2023. Sú presvedčení, že podujatie, ktoré sa koná prvýkrát v histórii slovenskej justície si postupne vytvorí dlhoročnú tradíciu

Jeden deň v roku, ktorý bude patriť sudcom zo všetkých súdov. Aj tak by sa dal označiť zámer zaviesť na Slovensku tradíciu spoločného otvárania justičného roka.

„Som rád že sa nám podarilo zorganizovať toto podujatie v tak krátkom čase. Chcem ním vyjadriť vďačnosť a úctu k poslaniu justície a k práci v nej. Žijeme dobu veľmi rýchlu, poznačenú neistotou a neustálymi zmenami. O to väčšou je výzva pre sudcov, aby aj v týchto podmienkach nezávisle od akýchkoľvek tlakov či záujmov nachádzali v rámci ústavných a zákonných limitov spravodlivosť, a mali vždy na pamäti ultimatívny cieľ, ktorým je ochrana a zachovanie ľudskej dôstojnosti každého človeka,“ skonštatoval minister spravodlivosti Viliam Karas.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo spravodlivosti SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy