Photos from Ministerstvo spravodlivosti SR’s post

Minister spravodlivosti Viliam Karas sa dnes stretol s vedením Slovenskej komory daňových poradcov. Na stretnutí im predstavil zámer súkromných nadácií, čo zástupcovia komory privítali ako mimoriadne vhodné opatrenie nakoľko už dlhodobo upozorňujú na to, že nevedia optimálne riešiť potreby klientov a preto aj mnoho finančných prostriedkov a zdrojov odchádza do zahraničia. Riešia sa zahraničné štruktúry, ktoré nie sú vyhovujúce, preto uvítali tento návrh a chcú spolupracovať pri jeho tvorbe, pri tom, aby bol čo najefektívnejšie implementovaný do slovenskej legislatívy.

Ďalšou témou stretnutia boli aj možnosti spolupráce pri tvorbe legislatívy napríklad pri príprave nového zákona o premenách obchodných spoločností.

Poslednou témou boli otázky zriadenia správnych súdov, pri ktorej predstavili problematiku, s ktorou sa stretávajú pri komplikovaných daňových sporoch. Slovenská komora daňových poradcov víta zriadenie správnych súdov a je pripravená spolupracovať pri školení nových sudcov, ktorí vchádzajú do systému.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo spravodlivosti SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy