Photos from Ministerstvo obrany Slovenskej republiky’s post

PREVZALI SME SI PRVÉ DVE STÍHAČKY F-16 🛩

🇸🇰 Delegácia rezortu obrany na čele s ministrom obrany Robert Kaliňák si počas ceremoniálu vo fabrike spoločnosti Lockheed Martin v americkom Greenville v Južnej Karolíne oficiálne prevzala prvé dve stíhacie lietadlá F-16 Block 70 so slovenským znakom.

🔝 Dodaním týchto lietadiel sa pre Slovensko začína nová éra nášho nadzvukového letectva. Nové lietadlá F-16 Block 70 sú najvyspelejšou verziou stíhacieho lietadla tohto typu. Zároveň budeme medzi prvými šiestimi štátmi a vôbec prvou európskou krajinou, ktorá disponuje najnovšou verziou Fighting Falcon Block 70/72.

🤝 Obe lietadlá, jednomiestny model s označením „C“ aj dvojmiestny model s označením „D“, budú ešte pred príletom na Slovensko v polovici tohto roka využívané v USA na výcvik našich technikov zodpovedných za ich údržbu. Tento výcvik je pre personál Vzdušných síl OS SR kľúčový na bezproblémovú integráciu a efektívnu prevádzku slovenskej letky lietadiel F-16.

✅ Stíhacie lietadlá F-16 Block 70 nám pomôžu opäť zabezpečiť ochranu vzdušného priestoru Slovenskej republiky vlastnými kapacitami, ako aj poskytnú našim ozbrojeným silám najvyššiu mieru ochrany. Ochrana našich hraníc a oblohy musí byť našou prioritou na zaistenie bezpečnosti občanov.

#F16 #OSSR #MOSR #ModerneVojenstvo

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy