Photos from Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky’s post

📚 Dnes si pripomíname 100 rokov od narodenia poetky, prozaičky, novinárky, dramatičky a kultovej detskej spisovateľky Kristy Bendovej.

✍️ Krista Bendová publikovala prvé verše už počas štúdií. Knižne debutovala zbierkou ľúbostno-reflexívnej lyriky Listy milému (1948). Od polovice 50. rokov sa venovala aj prozaickej tvorbe pre deti. Jej povestné Osmijankove rozprávky či Opice z našej police pozná rovnako staršia generácia, ako aj dnešné deti. Autorka napísala 26 básnických a 19 rozprávkových kníh.

📖 Naša organizácia BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti si pri príležitosti osláv 100. výročia jej narodenia pripravila špeciálny program nielen pre najmenších, ktorý štartuje už dnes.

🎉 Špeciálny program prinesie Príbehy za knižkami – spoločné čítanie a spomínanie seniorov a detí z knižiek Kristy Bendovej, divadelné predstavenie Opice z našej police, dramatizované interaktívne čítanie bábkohercov z Vysokej školy múzických umení v Bratislave Plietky Jožka Pletka pre rodičov a deti na námet básne Ako Jožko Pletko poplietol si všetko.

Dni Kristy Bendovej s programom budú v dome umenia pre deti prebiehať aj počas februára.

__________
📷: Slovenská národná knižnica – Literárny archív

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy