Photos from Milan Krajniak’s post

S VYSOKÝMI CENAMI ENERGIÍ SME UŽ V DECEMBRI POMOHLI ZARIADENIAM SOCIÁLNYCH SLUŽIEB SUMOU 17,7 MILIÓNA EUR

Pomoc pre sociálne služby z nášho ministerstva bola rýchla, účinná, transparentná a predvídateľná. Som hrdý na kolegov a ďakujem im za všetku ich prácu, vďaka ktorej ministerstvo práce doručilo sociálnym službám finančnú aj materiálnu pomoc v sume, akú v histórii samostatného Slovenska nedostali.

Samotným zariadeniam sme vyplatili v roku 2022 dve vlny energopomoci. Už v lete sme im vyplatili 6,8 milióna EUR. Spolu teda približne 25 miliónov EUR.

Aby sme pomohli aj zamestnancom samotným, okrem dvoch mimoriadnych odmien aktuálne vyplácame stabilizačný príspevok. Vážim si pracovníkov v sociálnej oblasti a som mimoriadne hrdý, že sme im mohli venovať pomoc, akú im doteraz nikto nikdy nedal.

Od začiatku pandémie sme zariadenia sociálnych služieb zaradili medzi najvyššie priority v doručovaní pomoci. Ministerstvo financovalo ochranné pomôcky, vyplatili sme mimoriadne odmeny, samotným zariadeniam sme poslali navyše desiatky miliónov EUR. Celkovo sme vyplatili vyše 100 miliónov EUR pandemickej pomoci.

Slovensko a Európa zažívajú naozaj náročné časy. Pracujeme z plných síl na tom, aby to klienti ZSS nepocítili. Všetkým, čo nám s tým pomohli, zo srdca ďakujem.

Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy