Photos from Mesto Nitra’s post

V NITRE VZNIKNE INTEGRAČNÉ CENTRUM – BLUE DOT

🔵 Detský fond Spojených národov (UNICEF) a Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) ich budujú na celom svete. Na Slovensku sú takého miesta v Bratislave, Košiciach a Michalovciach. Hlavným poslaním týchto centier je vytvoriť bezpečné miesto pre oddych a načerpanie nových síl, ale aj odbornú psychologickú, pedagogickú, sociálnu a zdravotnícku pomoc pre všetkých, ktorí sú na úteku pred vojnou a patria do značne znevýhodnených či ohrozených skupín.

🇺🇦 Do siete integračných centier pre matky a rodiny s deťmi sa pripojí aj Nitra. Po Bratislave sme druhé slovenské miesto s najvyšším počtom ľudí, ktorí utekajú pred vojnovým konfliktom na Ukrajine. Len od mája do decembra 2022 v nitrianskom kraji získalo status odídenca viac ako 10-tisíc Ukrajincov. Z toho vyše polovica prešla práve našim nitrianskym Komunitným centrom pre pracovnú a vedomostnú mobilitu v Nitre COMIN.

🤝 Viceprimátor Nitry Miloslav Špoták dnes prijal zástupcov UNHCR, UNICEF, Slovenskej humanitnej rady a COMIN, aby doladili posledné detaily pred oficiálnym otvorením BLUE DOT v Nitre.

Podpísanie Memoranda o spolupráci medzi UNICEF a Mestom Nitra schválilo mestské zastupiteľstvo na poslednom minuloročnom zastupiteľstve. Z Memoranda mestu neplynú žiadne finančné povinnosti.

📷 Roman Oravec, archív UNHCR

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Nitra on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy