Photos from Košice – Mesto Košice’s post

🛣⚒ REKONŠTRUKCIA SLANECKEJ CESTY OPÄŤ POKROČILA

Už dvanásty kontrolný deň k rekonštrukcii Slaneckej cesty sa včera uskutočnil priamo na stavenisku. Zástupcovia zhotoviteľa zo spoločnosti Doprastav Bratislava informovali, že aktuálne sa na stavbe upravuje podložie, buduje sa drenáž podložia, cestná kanalizácia a dokončuje sa pokládka štrbinových žľabov. Pokračujú aj práce na budovaní nových križovatiek pri OC Tesco, Lubina a na ulici Pri Krásnej. Po Veľkej noci sa začne s ukladaním nosníkov ľavého mosta ponad Myslavský potok, kde kvôli nepriaznivému počasiu došlo k zdržaniu niektorých prác. 🚧

✅ V priebehu apríla sa bude robiť cementovo-betónová doska, ktorá je podkladom pod asfaltové vrstvy. Po jej vytvrdnutí sa začne s asfaltovaním – bez poslednej tzv. obrusnej vrstvy. Asfaltovať sa bude postupne po úsekoch a ako prvý dostane nový asfalt úsek cesty od MČ Krásna po križovatku pri OC Kaufland. Celý 2,5 km dlhý úsek by mal byť vyasfaltovaný v priebehu mája.

🗓 Zhotoviteľ upresnil, že k presmerovaniu dopravy na nové jazdné pruhy (pravá strana v smere do Krásnej) dôjde v polovici mája. Na niektorých úsekoch, ktoré sa postupne dokončia a doasfaltujú, sa bude dočasne jazdiť po starých jazdných pruhoch, na čo vodičov upozorní dopravné značenie.

⚠️ Od 17. apríla sa musia vodiči pripraviť na dopravné obmedzenia na časti Važeckej ulici, ktorá bude medzi križovatkami s Raketovou a Galaktickou kvôli budovaniu novej cestnej kanalizácie a prekládke vodovodu uzavretá.

ℹ️ Pre viac informácií čítajte tlačovú správu mesta: https://www.kosice.sk/clanok/rekonstrukcia-slaneckej-cesty-opat-pokrocila

Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy