Photos from Košice – Mesto Košice’s post

KOŠICE SA PRIPRAVUJÚ NA VETERÁNSKE MAJSTROVSTVÁ SVETA V ORIENTAČNOM BEHU 🏃‍♀️🏃‍♂️

Popri oslavách 100. výročia Medzinárodného maratónu mieru dostane priestor v Košiciach aj ďalšia atletická disciplína s dlhoročnou tradíciou – Veteránske majstrovstvá sveta v orientačnom behu (WMOC 2023 – Slovakia). 🗓 Hostiteľom budú v dňoch 11. – 18. augusta Košice a priľahlé regióny, pričom do súťažného zápolenia sa zapojí podľa očakávaní viac ako 3 500 športovcov z celého sveta.

V Kasárne/Kulturpark sa v stredu 8. februára uskutočnila k WMOC tlačová konferencia, na ktorej organizátori a hostia priblížili informácie o programe a prípravách podujatia.

✅ Na šampionáte sa predpokladá účasť 3 500 – 4 000 športovcov z približne 45 krajín sveta. Zatiaľ sa k prvému termínu uzávierky prihlášok, ktorý uplynul 10. januára, prihlásilo takmer 2 500 pretekárov zo 40 krajín. Najväčšie zastúpenie je doposiaľ z Česka s viac ako 400 športovcami, po nich nasleduje Fínsko s 294 a Švédsko s 248 prihlásenými pretekármi. Šampionát sa pôvodne mal uskutočniť v auguste 2020. Pre pandémiu bol presunutý na rok 2023.

👉 Viac informácií o podujatí nájdete na webe: https://www.wmoc2020.sk

Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy