Photos from Košice – Mesto Košice’s post

⛲️ PRÍPRAVNÉ PRÁCE NA REKONŠTRUKCII A MODERNIZÁCII SPIEVAJÚCEJ FONTÁNY ZAČALI, PARK NA HLAVNEJ BUDE DO TEJ DOBY UZATVORENÝ

Obľúbená atrakcia metropoly východu – Spievajúca fontána na Hlavnej ulici – sa dočká rekonštrukcie a modernizácie.

👉 Správa mestskej zelene v Košiciach začala s prípravou staveniska na jeho oficiálne odovzdanie zhotoviteľovi. Park medzi Dómom sv. Alžbety a Štátnym divadlom v Košiciach museli kvôli zabezpečeniu uloženia technológií a vybavenia od dnes 3. februára pre verejnosť uzavrieť pomocou prenosného oplotenia.

Oficiálne odovzdanie staveniska víťazovi verejného obstarávania prebehne po obdržaní právoplatného stavebného povolenia, ktoré očakávame v najbližších dňoch. Do tej doby sa v okolí fontány budú realizovať prípravné práce na zahájenie rekonštrukcie a modernizácie Spievajúcej fontány – uloženie kontajnerov s vybavením, doprava technológie a strojov potrebných k rekonštrukcii a vytyčovanie podzemných sietí.

Na rekonštrukciu a modernizáciu Spievajúcej fontány poskytla Nadácia U.S. Steel Košice milión eur. 👍 Spievajúca fontána získa modernizáciou viaceré nové smart technológie. Vďaka nim bude možné v obrazovej i zvukovej podobe prenášať predstavenia Štátneho divadla Košice, príp. iných kultúrnych podujatí priamo na vodnú hmlu fontány. Po jej úspešnom dokončení vznikne druhá digitálna fontána v Košiciach a vôbec tretia na Slovensku. Po doplnení o najmodernejšie technológie poteší tisíce Košičanov a návštevníkov mesta, pre ktorých je vyhľadávaným miestom oddychu.

V záujme bezpečnosti vás prosíme 🙏 o rešpektovanie zákazu vstupu na stavenisko a trpezlivosť, aby sme vám na jeseň mohli predstaviť obnovenú fontánu.

Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy