Photos from Juraj Šeliga’s post

Dnes som vyzval Petra Pellegriniho a stranu Hlas, aby sa zajtra svojim hlasovaním o ukotvení ÚŠP a ŠTS v ústave vyjadrili, či chcú ochrániť tieto inštitúcie v ústave alebo byť ako Smer, ktorý ich chce zrušiť. Moju výzvu publikovalo viacero médií, ktoré sa venujú tejto téme.

Pred chvíľou som dostal upozornenie, že opakovane už pár hodín sa v diskusii v denníku Nový Čas zjavujú na moju adresu výhražky smrťou. Neviem o koho ide, neviem či je to internetová frajerina alebo reálna hrozba.

Keďže podľa odborníkov na bezpečnosť však takéto konkrétne vyhrážky netreba brať na ľahkú váhu, informoval som o nich príslušné orgány.

Rovnako o tom píšem preto, že si myslím, že je na čase zaviesť verifikované diskusie, aby každý kto má záujem diskutovať v médiách, poskytol vydavateľovi údaje na riadnu verifikáciu. Niektoré médiá to už zaviedli, v zahraničí je to už štandard.

Žiaľ naša krajina už má tragickú skúsenosť s prechodom z anonymity internetovej diskusie do ohavnej vraždy a násilia. Povedzme aj svojimi aktívnymi krokmi nie nenávisti a vyhrážkam.

PS: Aby neprišlo k žiadnemu omylu, nemyslím si, že pán Pellegrini má s týmto čokoľvek spoločné, úvod je len informácia, kde a pri akej téme sa tieto vyhrážky objavili.

Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy