Photos from Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO’s post

VYŠŠIA ZAMESTNANOSŤ, VIAC PRÁCE A LEPŠIE POSTAVENIE NA TRHU=ŠTÁTNE PODNIKY OBRANNÉHO PRIEMYSLU

Navštívil som štátny holding v Dubnici nad Váhom DMD GROUP, ktorá združuje podniky Konštrukta-DEFENCE, ZŤS Špeciál a ZVS. Zaujímal som sa o prebiehajúce projekty, ciele a vízie podnikov, hovorili sme o investíciách a hodnotili sme hospodárenie uplynulého roka.

▪️Úprimne? Po dlhých rokoch je komplet celý holding DMD v pozitívnych číslach. Nepochybne tomu dopomohol aj dopyt po technike, kvôli aktuálnej situácii na Ukrajine, no na druhej strane, bez odborného prístupu a profesionálneho manažmentu by bolo náročné zvládnuť na takej vysokej úrovni výrobu produktov. Dobrá práca, len tak ďalej!

AKÉ SÚ CIELE SPOLOČNOSTI?
Navýšiť počet zamestnancov zo 612 o viac ako 250, napredovať v technologickej oblasti a zamerať sa aj na významné investície. Napríklad projekt novej chrómovne či nové priestory pre montáž pásových bojových obrnených vozidiel CV-90 pre slovenské ozbrojené sily.

▫️Spoločnosti okrem toho investujú aj do zelených riešení, ako napríklad výstavby fotovoltickej elektrárne na strechu spoločnosti ZTS – ŠPECIÁL, s plánovaným výkonom až 2,9 MW, vďaka čomu sa stane hala prvou dekarbonizovanou na Slovensku.

KONŠTRUKTA-Defence, a.s. sa tiež orientuje na úsporu energií, a to plánovanou inštaláciou nového tepelného čerpadla. Zároveň čoskoro otvorí novú výrobnú halu v obci Prakovce. Ďalšou významnou investíciou DMD GROUP bude rekonštrukcia haly, či skvalitnenie verejného osvetlenia v areáli spoločnosti v Dubnici.

Autor správy, foto a správu publikoval Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy