Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

Už ste sa prešli zimnou Kochovou záhradou? ❄️

Táto národná kultúrna pamiatka je plná spletitých chodníčkov a aj počas zimy vám v nej roztaje srdiečko napríklad pri krásnej soche Milencov. Záhrada z 30. rokov minulého storočia pôvodne slúžila výhradne návštevníkom Kochovo sanatória, neskôr dlhé roky za zavretými bránami neslúžila nikomu a postupne len chátrala. Od augusta je otvorená pre všetkých. Za sprístupnením bolo množstvo práce, no stálo to za to. Od júna, kedy mesto priestor získalo od Ministerstva vnútra, sme z tejto národnej kultúrnej pamiatky vyviezli viac ako 10 ton biologického aj komunálneho odpadu, ktorý sa tu za dlhé roky nazbieral. Priestory sme vyčistili od graffiti, zabezpečili sme dôležité bezpečnostné orezy starých drevín, upravili sme chodníky, osadli sme bratislavské lavičky, informačné tabule a tiež bezpečnostnú kameru napojenú na Mestskú políciu. A v najbližších rokoch bude nasledovať komplexná revitalizácia pod dohľadom Krajského pamiatkového úradu.

💬 A ak sa chcete dozvedieť o minulosti, súčasnosti a budúcnosti tejto národnej kultúrnej pamiatky viac, príďte vo štvrtok 12. januára o 17:30 na diskusiu Kochova záhrada – ako ďalej? // diskusia do Faustovej siene v Starej radnici Múzeum mesta Bratislavy.

🗓️ Objavovať tiché krásy Kochovej záhrady môžete aj v zime počas pracovných dní v čase od 14:00 do 20:00 a počas víkendov od 11:00 do 20:00. Vchod je z Bartoňovej ulice.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy