Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

✨🌳 Pozrite, ako sa zmenila Dunajská ulica!

Frekventovanú časť Dunajskej ulice sme zrekonštruovali ešte na začiatku 2023. Nová kamenná dlažba, lavičky, koše, stojany a vyvýšený priechod – toto všetko už vtedy urobilo ulicu prijemnejšou a bezpečnejšou. A teraz naviac pribudli ďalšie vylepšenia!

🪴 V spolupráci s Metropolitný inštitút Bratislavy sme tu na jar umiestnili vylepšené kvetináče s novým dizajnom, keďže výsadba do terénu tu vzhľadom na existujúce inžinierske siete bez radikálnejšej prestavby ulice nebola možná. Do veľkokapacitných kvetináčov sme vysadili viackmenné stromy (druh albízia voňavá), ako aj rôzne trvalky či letničky a kládli sme tiež dôraz na detail. Kvetináče sú v béžovej farbe tak, aby harmonicky ladili s kamennou dlažbou. Albízia sa už stihla medzičasom na plno zazelenať a dnes sa tu už naozaj máte chuť na chvíľku zastaviť a len tak si posedieť. Navyše by čoskoro mala aj krásne rozkvitnúť.

🍒 A aj Dunajská ulica má svoju čerešničku na torte. Je ňou novozrekonštruovaný parčík, ktorý sme spoločne otvorili začiatkom mesiaca.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy