Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🛹 🛼 Už čoskoro pod Mostom SNP vyrastie jeden z najväčších skateparkov na Slovensku.

🏗️ Celobetónový skatepark s rozlohou 1350 m2 sa zaradí medzi najväčšie na Slovensku. Priestor bude vhodný okrem skateboardingu pre všetky kolieskové športy, kolobežky, BMX, kolieskové korčule, ale aj pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a pozerať sa. Obzeranie a oddychovanie umožnia napríklad nové pobytové schody na svahu pri päte mosta a celkovo je priestor navrhovaný tak, že prirodzene nadväzuje na konštrukciu mosta. Pilier ho delí na dve zóny a svah pri päte mosta bude okrem pobytových schodov využitý aj na bank a rádius rampy. Okrem toho tu bude mix tradičných aj unikátnych prvkov, napríklad raily, bedne, rádiusy, banky, skoky či hydrant. Chýbať nebude ani osvetlenie v mostovke a na pobytových schodoch. Zároveň vytvoríme nový asfaltový chodník v smere k obchodnému centru, od skateparku až po súčasný panelový chodník, ktorý tento rok čaká oprava. Pribudne aj žulový obrubník po stranách skateparku, ktorý ho bezpečne oddelí od cyklotrasy a chodníka. Skatepark otvoríme v máji tohto roka, spoločne s Cvičkom, ktoré je po minuloročnej havárii potrubia v oprave.

🌉 Dlhodobo bezútešné a nevyužité podmostie sme začali meniť jeho prvou časťou, vybudovaním zatiaľ najväčšieho Cvička, a túto premenu pokračujeme skateparkom. Konštrukcia mosta je ideálne pre celoročné aktivity, keďže chráni pred dažďom a počas horúcich dní poskytuje tieň. Navyše sa nachádza pri obľúbenom Sade Janka Kráľa a v blízkosti jednej z hlavných cyklotrás. Za návrh ďakujeme U/U Studio, za realizáciu Bonidee skateparks.

Projekty vznikajú vďaka Metropolitný inštitút Bratislavy v rámci Programu obnovy verejných priestorov Živé miesta www.zivemiesta.sk

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy