Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

😍🎬 Bratislava vo Florencii? Nenechajte si ujsť medzinárodný filmový festival archeologických a historických filmov ARCHEOFILM BRATISLAVA. Vďaka Mestský ústav ochrany pamiatok v Bratislave si ho po prvýkrát budete môcť vychutnať aj v Bratislave.

⭐️ Hviezdou festivalu je aj samotná Bratislava (!), a to v dokumentárnom filme režiséra Daniela Dluhého – Possonia: Bratislava vo Florencii. Možno ani vy neviete, že srdce talianskej Florencie zdobí maľba mesta Possonia, ktorá v sebe ukrýva desiatky príbehov. Pri pohľade na ňu síce potrebujete množstvo znalostí a fantázie, ide však o jedno z najstarších vyobrazení Bratislavy zo 16. storočia. Ako sa ocitla na stenách prvého nádvoria Palazzo Vecchio, dnešnej florentskej radnice, kedysi paláca rodiny Medici? Film odkrýva okolnosti jej vzniku, objavenia, reštaurovania a predstavuje Bratislavu ako miesto korunovácie uhorských kráľov.

📽️ Festival celkovo odprezentuje 17 skvelých filmov s tematikou ochrany kultúrneho dedičstva a chýbať pritom, samozrejme, nebudú ani zaujímaví hostia z prostredia archeológie alebo filmu.

Festival začína už zajtra (1.12.) o 17.00 a potrvá do nedele (3.12.) v Kine Mladosť na Hviezdoslavovom námestí.

🆓 VSTUP NA FESTIVAL JE VOĽNÝ

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy