PAVEL NECHALA DISKUTOVAL S PREDSTAVITEĽMI NADÁCIE HANNS-SEIDEL-STIFTUNG AJ O POLITICKÝCH PARALELÁCH Podpredseda strany Modrá k…

PAVEL NECHALA DISKUTOVAL S PREDSTAVITEĽMI NADÁCIE HANNS-SEIDEL-STIFTUNG AJ O POLITICKÝCH PARALELÁCH

Podpredseda strany Modrá koalícia Pavel Nechala SPOLU – občianska demokracia sa 1. februára 2023 v Bratislave stretol so zástupcami nemeckej nadácie Hanns Seidel Stiftung Slowakei – Nadácia Hannsa Seidela Slovensko . S Dr. Markusom Ehmom, riaditeľom Inštitútu pre medzinárodnú spoluprácu, ktorý je súčasťou nadácie, hovorili najmä o aktuálnej politickej situácii na Slovensku.

„Cieľom diskusie bolo priblížiť nadácií súčasné dianie v našej politike a predstavenie zámerov novovznikajúcej Modrej koalície. Príbeh nemeckej strany Zentrum, ktorá spájala stredopravé a neskôr túto úlohu prevzala CDU, je inšpiratívny aj pre dnešné Slovensko. Aj Modrá koalícia má ambíciu spájať,“ vyjadril sa po stretnutí Pavel Nechala.

Hanns-Seidel-Stiftung je významná nemecká politická nadácia, s ktorou strana Spolu, dnes už Modrá koalícia, dlhodobo spolupracuje hlavne v oblasti vzdelávania. Vznikla v roku 1966 a v Nemecku patrí medzi rešpektované. Je pridružená k bavorskej Kresťansko-sociálnej únii (CSU). Nadácia má kancelárie približne v 35 krajinách sveta, vrátane Slovenska, pričom podporuje najmä politické vzdelávanie a výskum, ale aj viaceré rozvojové projekty.

#modrakoalicia

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy