Pán Pellegrini, tak ste iný ako Robert Fico? Zajtra to môžete dokázať. Zajtra do parlamentu spoločne s ďalšími poslancami podám…

Pán Pellegrini, tak ste iný ako Robert Fico? Zajtra to môžete dokázať.

Zajtra do parlamentu spoločne s ďalšími poslancami podáme pozmeňujúci návrh na zmenu ústavy, kde navrhujeme ústavnú ochranu Špecializovaného trestného súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry tak, aby boli tieto inštitúcie ukotvené priamo v ústave. Robert Fico a spol. urobia všetko preto, aby mohli zrušiť aj ÚŠP a ŠTS. Ústavná úprava by im to výrazne sťažila a ochránila by tak orgány určené na odhaľovanie a súdenie tej najťažšej korupcie. Preto verejne vyzývam stranu Hlas a Petra Pellegriniho, aby sa konečne vyfarbili a svojím hlasovaním ukázali, či chcú chrániť ŠTS a ÚŠP alebo budú podporovať Fica a spol., ktorí pracujú na systematickej likvidácii týchto inštitúcií.
Stále sa nevedia jasne vyjadriť. Jeden hovorí, že špeciálneho prokurátora treba pripraviť o funkciu, ďalší zrazu potrebuje širokú diskusiu a tretí radšej mlčí. Pri tom je to jednoduché – “Chcem zrušiť ÚŠP a ŠTS alebo nie?”

Pán Pellegrini rád o sebe hovorí, že on a jeho strana sú iní ako Smer. Zajtra majú šancu to svojím hlasovaním ukázať.

📷 tasr

Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy