ODPORÚČANIA MINISTERSTVA VNÚTRA PRI SNEHOVEJ KALAMITE Časť Slovenska dnes zasiahlo silné sneženie, ktoré komplikuje aj situáci…

ODPORÚČANIA MINISTERSTVA VNÚTRA PRI SNEHOVEJ KALAMITE

Časť Slovenska dnes zasiahlo silné sneženie, ktoré komplikuje aj situáciu na cestách. Približne 30 obcí najmä na strednom Slovensku už vyhlásilo z dôvodu snehovej kalamity mimoriadnu situáciu. Ide o obce v okresoch Liptovský Mikuláš, Tvrdošín a Námestovo. Zložky ministerstva vnútra situáciu monitorujú a starajú sa o Vašu bezpečnosť.

❄️ Sekcia krízového riadenia MV SR vydala odporúčania počas intenzívneho sneženia:
➡ neblokujte odhrnuté cestné komunikácie kvôli prejazdu záchranných zložiek,
➡ necestujte, pokiaľ to nie je nevyhnutné,
➡ sledujte predpovede ďalšieho vývoja počasia na stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu,
➡ neparkujte pod stromami a pri stavbách s malou nosnosťou a zlou statikou,
➡ zabezpečte domáce zvieratá

❗ Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal viacero výstrah z dôvodu sneženia, snehových jazykov, poľadovice a silného vetra, ktoré platia aj počas víkendu.
https://www.shmu.sk/sk/?page=1

❗Horská záchranná služba vydala výstrahy v horských oblastiach pred veľkým a zvýšeným lavínovým nebezpečenstvom a silným vetrom.
https://hzs.sk/

🚗 SITUÁCIA NA CESTÁCH
❗️ Aktuálnu situáciu si môžete overiť na stránke www.https://www.zjazdnost.sk/map/view.html

Počasie spôsobuje obmedzenia aj v doprave, uzavreté sú priechody Kremnické Bane a Fačkov. Horské priechody Donovaly, Šturec a Čertovica je neprejazdný pre vozidlá nad 10m s predpokladom ich úplného uzatvorenia aj pre osobnú dopravu.

Polícia upozorňuje aj na úsek diaľnice D1 Mengusovce – Važec, kde bola z dôvodu bezpečnosti znížená rýchlosť na 80 km/h.

Polícia upozorňuje na neprejazdnosť kopca Machnáč medzi obcou Motešice a Trenčianskými Teplicami.

Najnepriaznivejšia situácia v súvislosti so snežením je v súčasnosti na cestách Žilinského kraja, najmä na trase Ružomberok – Martin – Žilina, a to v oboch smeroch. Taktiež na trase medzi Kraľovanmi a Dolným Kubínom, kde sa vytvárajú kolóny. V teréne je nasadený dostatočný počet policajtov na zabezpečovanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

V južnejších oblastiach padá mokrý a kašovitý sneh, s čím súvisí riziko poľadovice. Odporúčame využívať automobilovú prepravu len v nevyhnutných prípadoch.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy