Oceňujem Matúša Valla ako bojuje za Bratislavu, ale v dnešnej kritike vlády strelil capa. Energokríza je kríza gigantických ro…

Oceňujem Matúša Valla ako bojuje za Bratislavu, ale v dnešnej kritike vlády strelil capa.

Energokríza je kríza gigantických rozmerov, ktorá negatívne zasahuje do života všetkých ľudí, firiem, miest, obcí i štátnej správy.

Ako premiér nesiem zodpovednosť za opatrenia pre všetkých občanov, nielen pre občanov Bratislavy.

Jedným z opatrení je aj stropovanie cien, ktoré odberateľom energií ponúka istotu. Na druhej strane nariadenie Európskej komisie hovorí, že výrobcovia, ktorí na kríze extrémne zarábajú, sa majú vzdať časti svojich ziskov.

Konkrétny príklad: Bratislava svoju elektrinu predala štátu (SPP) za 440€ a tu strop ceny odmieta, ale pri nákupe elektriny zastropovanie 199€ naopak žiada.

No takto svet nefunguje. Ak štát pristúpil k zastropovaniu nižších cien pre domácnosti, školy, nemocnice, mestá a obce, tak je spravodlivé uplatniť aj strop pre výrobcov, ktorí mimoriadne zarábajú.

V opačnom prípade by občania z chudobnejších regiónov Slovenska doplácali na elektrinu pre Bratislavu omnoho viac, ako je spravodlivé.

Ak by štát platil Bratislave za výrobu elektriny 440€ bez stropu a zároveň by jej dotoval cenu na úrovni 199€ pri nákupe, tak rozdiel v cene by sa hradil z dlhu, teda museli by sa naň poskladať občania z celého Slovenska.

Matúš, buďme fér!

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy