NEÚSPEŠNÉ REFERENDUM JE PONIŽUJÚCI DEBAKEL R. FICA A P. PELLEGRINIHO Od začiatku bolo jasné, že referendum bude iba zbytočnou k…

NEÚSPEŠNÉ REFERENDUM JE PONIŽUJÚCI DEBAKEL R. FICA A P. PELLEGRINIHO

Od začiatku bolo jasné, že referendum bude iba zbytočnou kampaňou R. Fica a P. Pellegriniho, na ktorú sa z daní miliónmi poskladajú všetci ľudia. Napriek ich obrovskému úsiliu a prakticky dvojročnej kampani za predčasné voľby, kedy hanebne zneužívali pandémiu a celosvetové krízy, prišlo na referendum výrazne menej ľudí, ako keď referendum spolu naposledy organizovali proti vláde Mikuláša Dzurindu.

Referendum je nástroj priamej demokracie na prejavenie vôle ľudu v celospoločenských otázkach závažného významu. Nie je to nástroj predvolebnej kampane nepoctivých politikov, ktorí vždy keď prehrajú riadne voľby, neváhajú ošklbať ľudí v referende o 10 miliónov eur. Na porovnanie – namiesto referenda mohla každá zdravotná sestra dostať 500 eur k platu navyše. Pellegrini aj Fico za tieto vyhodené peniaze nesú zodpovednosť.

Žiadna vláda nie je ideálna, ale na porovnanie vláda R. Fica a P. Pellegriniho pridala počas minulej krízy 150 tisíc nezamestnaných hoci bačovala s dvojnásobným deficitom verejných financií ako sme mali minulý rok. Naša vláda má vďaka podpore pre firmy rovnakú nezamestnanosť ako pred koronou, zabezpečila dostatok plynu na zimu a elektrinu pre domácnosti za rovnakú cenu, ako minulý rok, hoci vo väčšine Európy stúpli ceny niekoľkonásobne. Inflácia je na Slovensku nižšia ako v Maďarsku, Poľsku aj Českej republike.

Prípadné predčasné voľby sú šancou hlavne pre spolok populistov a zlodejov. Slovensko však potrebuje niečo úplne iné. Pokoj, rozvahu a rozumné riešenia problémov ľudí. Celosvetová inflačná aj energetická kríza pomaly končí a lepšiu životnú úroveň a prosperitu neprinesú ďalšie sociálne dávky, čo je recept populistov, ale iba lepšia ekonomika, lepšie školstvo a lepšie služby štátu. Práve toto je program strany ZA ĽUDÍ, ktorí plníme a budeme presadzovať aj v budúcich voľbách.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy