NEOCENENÉ „ÚSPECHY“ RUSKÉHO ŤAŽENIA NA UKRAJINE Kremeľ sa dlhodobo snaží budovať obraz silnej ruskej armády. Viacerými „úspechm…

NEOCENENÉ „ÚSPECHY“ RUSKÉHO ŤAŽENIA NA UKRAJINE

Kremeľ sa dlhodobo snaží budovať obraz silnej ruskej armády. Viacerými „úspechmi“ svojho ročného agresívneho ťaženia na Ukrajine sa však doteraz nepochválil.

Dosiahol ich vďaka zlým rozhodnutiam vojenského velenia, dlhoročným finančným machináciám pri modernizácii armády, ako aj korupcii, ktorá je obľúbenou disciplínou jej predstaviteľov. Okrem nízkej podpory vojny zo strany iných štátov, nečakaných rezignácií veliteľov, ale aj opakovaných prípadov vypadnutia kritikov armády z okien budov dosiahla ruská elita aj tieto nedocenené „úspechy“:

🎯 24. marec 2022: Zásah obojživelnej útočnej lode „Saratov“ v prístave Berďansk ukrajinskou raketou.

🎯 13. apríl 2022: Potopenie vlajkového krížnika „Moskva“, ktorý zasiahla ukrajinská strela Neptun. Krížnik v hodnote 750 miliónov dolárov bol symbolom ruskej vojenskej pýchy a súčasťou ruskej propagandy počas dobytia Hadieho ostrova. O jeho potopení ruská propaganda neinformovala, pretože „nebol“ zapojený do bojov. Mŕtvi členovia posádky nie sú vedení v zoznamoch padlých.

🎯 9. august 2022: Ukrajinský útok na leteckú základňu pri obci Novofedorivka na Kryme.

🎯 6. – 8. septembra 2022: Preskupenie okupantov v regióne Charkov. Ústup ruských síl v Charkovskej oblasti je považovaný za ich najväčšiu porážku od marcového ústupu z Kyjeva. V dôsledku toho sa Rusko vzdalo nielen vojenských, ale aj politických nárokov na Charkovskú oblasť.

🎯 8. október 2022: Výbuch Kerčského mosta, ktorý je zásobovacím uzlom pre ruskú základňu na Kryme.

🎯 5. december 2022: Útoky na letecké základne Ruskej federácie. Ukrajinské bezpilotné prostriedky zasiahli leteckú základňu Engels-2 v oblasti Saratov a leteckú základňu Diaghilev v oblasti Ryazan. Napriek relatívne malým stratám Rusko utrpelo značné škody na imidži, pretože sa ukázalo, že ukrajinské jednotky môžu zasiahnuť ciele v hlbokom vnútrozemí Ruskej federácie.

🎯 1. január 2023: Úder na dočasnú základňu ruskej armády v ukrajinskej Makijivke v dôsledku precízneho raketového útoku systému HIMARS, vďaka ktorému bol zničený bod rozmiestnenia ruských mobilizovaných jednotiek.

Prečo Rusi o týchto „úspechoch“ neinformujú❓

Ich zamlčiavanie presadzuje samotný prezident Putin. Bojí sa, že by oslabili jeho obraz vodcu u ľudí, ktorí sú pomýlení kremeľskou propagandou. Putin navyše nemá iných kandidátov, ktorí by mohli nahradiť generálov zodpovedných za tieto „triumfy“. Recept na dosiahnutie ďalších podobných „úspechov“ Rusov je každopádne jasný: pokračovať v podpore Ukrajiny v boji za svoju nezávislosť a slobodu.

#StojimeZaUkrajinou #hybridnehrozby

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy