NECHAJTE SI VYŠETRIŤ SVOJU PEČEŇ Slovensko dosahuje svetové prvenstvo vo výskyte cirhózy pečene, na ktorú umierajú aj mladí ľu…

NECHAJTE SI VYŠETRIŤ SVOJU PEČEŇ

Slovensko dosahuje svetové prvenstvo vo výskyte cirhózy pečene, na ktorú umierajú aj mladí ľudia vo veku 2️⃣5️⃣ až 4️⃣5️⃣ rokov. Ochorenie tohto životne dôležitého orgánu sa vyvíja aj niekoľko rokov. Nakoľko vôbec nebolí, človek s desaťročnou cirhózou sa môže cítiť rovnako, ako ten bez ochorenia.

Je zaužívaný mýtus, že cirhóza je choroba alkoholikov. Žiaľ, nie je to tak. Čoraz viac ju spôsobuje aj nealkoholová tuková choroba, pod ktorú sa podpisuje súčasný životný štýl. Ide najmä o veľké množstvo nezdravého jedla a málo pohybu.

Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica spustila na jeseň minulého roka v spolupráci so Slovenská hepatologická spoločnosť preventívny skríning pečene pod názvom SIRIUS. Cieľom je odhaliť ochorenie tohto orgánu vo včasnom štádiu, kedy je ešte liečiteľné.

ℹ️ Vyšetrenie pečene môžete absolvovať zadarmo najbližšie už v utorok, 24. januára 2023 od 8:00 od 19:00 hod. v Robotníckom dome. Je bezbolestné a trvá približne polhodinu. Na vyšetrenie sa môžete registrovať na tel. čísle 0917 505 975.

Urobte niečo pre svoje zdravie. 👍

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy