NA VANDALIZMUS DOPLÁCAME VŠETCI 🤬 😤 Terčom útokov bezohľadného vyčíňania vandalov sa stáva všetko, čo slúži verejnosti. 🪓 Ničia…

NA VANDALIZMUS DOPLÁCAME VŠETCI 🤬

😤 Terčom útokov bezohľadného vyčíňania vandalov sa stáva všetko, čo slúži verejnosti. 🪓 Ničia lavičky, smetné nádoby, poškodzujú autobusové zastávky či verejnú zeleň. Takéto bezočivé vyčíňanie robí starosti nielen nám na úrade, ale znepokojuje tiež väčšinu obyvateľov.

😡 Žiaľ, kvôli vandalom nielenže nežijeme v peknom prostredí, ale zároveň zbytočne míňame nemalé peniaze na obnovu zničených objektov. Zacyklili sme sa v neustále sa opakujúcich opravách, pričom použité peniaze by sme vedeli rozumnejšie investovať do nových projektov, ktoré by nám všetkým mohli robiť radosť. 💸 Na opravu zničených objektov sa skladajú všetci obyvatelia mesta.

🌉 Napríklad nedávno sa vandali zamerali na novú lávku pre peších a cyklistov na Obchodnej ulici, ktorú mesto Žilina sprístupnilo len začiatkom novembra minulého roka. Opravu lávky sme vyčíslili predbežne na 3 120 eur…

🤝 Pri odhaľovaní páchateľov nám môžete napomôcť aj vy. V prípade, že sa stanete svedkom vandalských činov, odporúčame obrátiť sa na Mestskú políciu v Žiline (159), prípadne na policajný zbor. 🙏 Týmto vám zároveň ďakujeme za doterajšiu spoluprácu.
🎥 Účinnou prevenciou v týchto prípadoch sa ukazuje monitorovanie viacerých lokalít kamerovým systémom. Podľa skúseností mestskej polície je práve pod dohľadom kamier nižšie riziko kriminality a útokov vandalov.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Žilina on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy