MY SME V STREHU. ALE ZAMERIAME SA AJ NA ŠÍRITEĽOV HOAXOV, KTORÍ VYTVÁRAJÚ V SPOLOČNOSTI NAPÄTIE. Na základe medializovaných sp…

MY SME V STREHU. ALE ZAMERIAME SA AJ NA ŠÍRITEĽOV HOAXOV, KTORÍ VYTVÁRAJÚ V SPOLOČNOSTI NAPÄTIE.

Na základe medializovaných správ, ako aj informácií zverejnených na sociálnych sieťach, podľa ktorých sa po meste Košice, Košiciach-okolí a najnovšie aj v Michalovciach pohybuje podozrivé motorové vozidlo, v ktorom by sa mal nachádzať muž a pýtať sa detí, kde sa nachádza pošta, prípadne obchod, zdravotnícke zariadenie a následne aj to, či si k nemu nesadne do auta a neukáže mu ich, Vás chceme informovať, že v danej veci polícia prijala oznámenie na linku 158, ktoré preverila, no oznam potvrdený nebol.

Polícia doposiaľ žiadne oficiálne oznámenie neprijala, preto nie je dôvod na paniku šíriacu sa medzi rodičmi detí. Skôr naopak, preventívne sa so svojimi najmenšími porozprávajte, vysvetlite im, aby nesadali k cudzím ľuďom do auta ani sa nelakomili na cukríky.

Šírenie HOAXU môže byť považované za trestný čin šírenia poplašnej správy.

Napriek tomu:
Vyzývame rodičov, ale aj učiteľov, aby sa porozprávali s deťmi a upozornili ich na to, aby nekomunikovali s neznámymi osobami, nesadali k nim do auta a všímali si svoje okolie.

Zároveň zdôrazňujeme, že v prípade ak ste svedkami akejkoľvek podozrivej udalosti, bezodkladne kontaktujte políciu na bezplatnom čísle 158. V tom prípade nahláste čo najviac konkrétnych informácií a identifikačných znakov (popis osoby, typ, farba vozidla, evidenčné číslo vozidla.)

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy