MIROSLAV KOLLÁR: “TO, AKO ŽILINKA ZNEUŽÍVA PARAGRAF 363 JE ŠKANDALÓZNE! Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes oznámil, že pod…

MIROSLAV KOLLÁR: “TO, AKO ŽILINKA ZNEUŽÍVA PARAGRAF 363 JE ŠKANDALÓZNE!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes oznámil, že podľa paragrafu 363 zrušil stíhanie poslanca Martina Borguľu pre podplácanie. Žilinku nominovala do funkcie generálneho prokurátora práve Sme rodina, za ktorú kandidoval aj Borguľa.

“Rozhodnutie generálneho prokurátora v tejto veci je škandalózne. V takejto citlivej politickej kauze mal Žilinka nechať o veci rozhodnúť nezávislý súd. Mal to tak spraviť hlavne preto, že poslanec Borguľa je zo strany, ktorá Žilinku nominovala a rozhodnutie sa môže javiť ako zaujaté,” konštatoval poslanec NR SR a predseda strany SPOLU Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia.

Ako dodal, po sérii sporných rozhodnutí využívajúcich paragraf 363 je ne mieste naozaj seriózne otvoriť odbornú debatu o tom, ako používanie tohto paragrafu do budúcnosti upraviť a lepšie zabezpečiť ochranu pred jeho zneužívaním v politicky citlivých kauzách.

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy