MINISTERIÁL V CENTRÁLE NATO 🟢 Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes odcestoval na rokovania vo formáte ministrov obrany členskýc…

MINISTERIÁL V CENTRÁLE NATO 🟢

Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes odcestoval na rokovania vo formáte ministrov obrany členských krajín NATO do Bruselu. Nasledujúce dva dni budú ministri venovať tomu, ako pomôcť Ukrajine a zároveň ešte viac posilniť spojenectvo, ktoré je naprieč Alianciou silnejšie, ako kedykoľvek predtým. 💪

👉 Program slovenského ministra obrany začína rokovaním tzv. Ramstein formátu pre podporu Ukrajiny, ktorého cieľom je zdieľať informácie o aktuálnych potrebách Ukrajiny v rámci jej obrany voči ruskej agresii a tiež o možnostiach jednotlivých krajín vyhovieť týmto žiadostiam.

➡️ Takáto pomoc je plne v súlade s Chartou OSN. Krajiny, ktoré sú napadnuté, majú právo požadovať pomoc od iných krajín a tie sú oprávnené im pomáhať. Demokratický svet je na strane Ukrajiny a aj my urobíme všetko preto, aby sme Ukrajine pomohli v ich spravodlivom boji za vlastnú slobodu a mier.

➡️ Program rokovaní bude pokračovať stretnutím ministrov obrany členských krajín NATO, a to aj za účasti ukrajinského ministra obrany O. Reznikova. Minister Naď absolvuje aj bilaterálne stretnutia, dnes to bude s novovymenovaným nemeckým ministrom Borisom Pistoriusom.

#mosr #WeAreNATO #Ministerial #obrana #bezpečnosť

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy