MINISTER VNÚTRA A VICEPREZIDENT PZ OCENILI POLICAJTOV

MINISTER VNÚTRA A VICEPREZIDENT PZ OCENILI POLICAJTOV ZA ZÁCHRANU ŽIVOTA A OBJASNENIE VRAŽDY

Minister vnútra Roman Mikulec spolu s 1. viceprezidentom Policajného zboru Brankom Kiššom za účasti krajských riaditeľov Policajného zboru Košice a Prešov ocenili a povýšili v troch príslušníkov Policajného zboru.

👮👮 Ocenení boli strážmajstri Stanislav Pokrivčák a Jakub Kolinčák, ktorí pri služobnom zákroku spozorovali a rozpoznali tzv. “signál týranej ženy”. Za prejavenie mimoriadneho úsilia a odvahy boli povýšení do hodnosti nadstrážmajster.

💬 “Všímavosťou a dôslednosťou pomohli títo policajti žene. Som nesmierne hrdí na to, že v Policajnom zbore máme príslušníkov, ktorí dôsledne napĺňajú heslo pomáhať a chrániť. Robíte dobré meno nielen sebe, ale aj polícii a práve na takýchto príslušníkoch Policajný zbor stojí. Policajti, ktorí boli dnes povýšení, nepatria medzi funkcionárov, pracujú vo výkone, v úzkom kontakte s občanmi. Práve takýchto policajtov vnímame aj vo vedení polície ako kľúčových pri zvyšovaní dôvery celému zboru,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

👮 Tretím oceneným bol vyšetrovateľ kriminálnej polície za mimoriadne zásluhy pri vyšetrovaní vraždy, ktorá sa stala začiatkom roka v Michalovciach.

💬 “Sme v Policajnom zbore hrdí na všetkých čestných príslušníkov a ďakujeme za ich prácu,” zhrnul 1. viceprezident PZ Branko Kišš.

Oceňovanie sa uskutočnilo počas pracovného výjazdu v Banskej Bystrici.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy