MILÍ POSLANCI A POSLANKYNE ZA SAS Predsedu SaS Richarda Sulíka som včera požiadal o možnosť vystúpiť na vašom klube a uchádzať…

MILÍ POSLANCI A POSLANKYNE ZA SAS

Predsedu SaS Richarda Sulíka som včera požiadal o možnosť vystúpiť na vašom klube a uchádzať sa o podporu novej 76-ky.

Súhlasil, no dnes ma požiadal, aby som nechodil. Keďže nemám možnosť prihovoriť sa vám osobne, urobím tak verejne. Otvorene však hovorím, že ma to mrzí. Niektorí z vás mi totiž avizovali, že sa podpore novej 76-ky nebránia.

PREČO SA USILUJEM O NOVÚ 76-KU?

Nie je to moja stolička. Slovami vášho predsedu, byť premiérom v najkritickejších rokoch Slovenska, by nechcel byť.

Faktom je, že žijeme extrémne náročné časy, no ja som presvedčený, že práve preto to teraz nemôžeme vzdať.

Koncom roka sme spoločne schválili rozpočet pomoci ľuďom. Ťažká práca sa týmto ale neskončila. Peniaze je potrebné dostať k ľuďom. Nie vybraným, ako tomu bývalo zvykom. Pomoc potrebujú všetci.

Ďalej je tu plán obnovy. Z reformnej fázy prechádzame do fázy investičnej. Začal sa proces výstavby dvoch nových nemocníc, významné investície idú aj do rekonštrukcie tých existujúcich, investujeme do školstva, vedy a inovácií, do železníc či cyklotrás.

Ja osobne si neviem a ani nechcem predstaviť, že dnes by o týchto investíciach mala rozhodovať družina okolo Roberta Fica a Petra Pellegriniho. Tá družina, o ktorej dnes desiatky ľudí vypovedajú ako kradli.

Chcem veriť, že tohto scenára si bol vedomý aj Richard Sulík, preto za mnou hneď deň po vyslovení nedôvery prišiel s ponukou novej 76-ky.

Nerozumiem tejto premenlivosti názorov Richarda Sulíka. Pod jeho dirigentskou taktovkou padli tri demokratické vlády. To, čo vidím teraz, žiaľ, je kamikadze jazda s celou SaS aj touto krajinou.

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy