MESTO PREDSTAVÍ VEREJNOSTI SÚŤAŽNÉ NÁVRHY KRAJINÁRSKO-ARCHITEKTONICKEJ SÚŤAŽE NA REVITALIZÁCIU MESTSKÉHO PARKU Samospráva vyhlá…

MESTO PREDSTAVÍ VEREJNOSTI SÚŤAŽNÉ NÁVRHY KRAJINÁRSKO-ARCHITEKTONICKEJ SÚŤAŽE NA REVITALIZÁCIU MESTSKÉHO PARKU

Samospráva vyhlásila koncom októbra minulého roka súťaž na revitalizáciu národnej kultúrnej pamiatky, ktorá patrí medzi dominanty Banskej Bystrice. Návrhy bolo možné zasielať do konca januára 2023, pričom celkovo ich bolo doručených dvanásť. Hoci víťaz mohol byť len jeden, odborná porota označila úroveň všetkých návrhov za veľmi vysokú.

V rámci prezentácie návrhov nebude chýbať rekapitulácia doterajších krokov a nasledovať bude prezentácia návrhov, ktoré skončili na troch najvyšších priečkach.

Svoju účasť na otvorení výstavy prisľúbili aj členovia poroty – Jitka Vágnerová, autorizovaná krajinná architektka Českej komory architektov, Peter Vaňo, krajinný architekt a predseda, poroty, ako aj Lukáš Cesnak, architekt a občiansky zástupca, ktorého si v rámci participatívneho procesu zvolila do poroty verejnosť. Spolu so zástupcami ocenených tímov budú v rámci moderovanej diskusie pripravení reagovať na otázky zo strany verejnosti. Vernisáž uzavrie individuálna prehliadka vystavených návrhov.

Výstava potrvá v budove historickej radnice od 19. do 30. apríla 2023, vždy od pondelka do piatka, v čase medzi 8:00 a 17:00 h.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy