KRYJE ČAPUTOVÁ HEGERA? ÁNO, USA TO TAK VYHOVUJE! Na túto otázku existuje priama a jednoznačná odpoveď – áno, kryje Hegera aj s …

KRYJE ČAPUTOVÁ HEGERA? ÁNO, USA TO TAK VYHOVUJE!

Na túto otázku existuje priama a jednoznačná odpoveď – áno, kryje Hegera aj s jeho odvolanou vládou.

A prečo to Čaputová robí? Robí to preto, lebo to tak vyhovuje tým, na ktorých názory Čaputová dôsledne dbá.

V prvom rade to vyhovuje priamo americkej ambasáde. USA ako jeden z hlavných aktérov konfliktu na Ukrajine, ktorý začal v roku 2014 majú jednoznačný záujem na tom, aby bola splnená Zelenského požiadavka dodávky našich lietadiel MiG-29 na Ukrajinu. Cítia, že tu musia konať rýchlo – dni tejto vlády sú už zrátané a ak by došlo na Slovensku k pronárodnej zmene, za ktorú sa už v januárovom referende vyslovilo 1,2 milióna voličov, všetky dodávky zbraní na Ukrajinu budú podobne ako zo strany Maďarska zastavené. Odvolaním vlády prešla kompetencia rozhodovať a konať v zásadných otázkach zahraničnej politiky z vlády na prezidentku. Je však jednoznačné, že vláda sa v tomto môže na prezidentku absolútne spoľahnúť. Som presvedčená, že v otázke odovzdania našich MiGov Ukrajine bude Čaputová konať rovnako rýchlo, ako v prípade podpisu obrannej dohody, ktorú minulý rok podpísala pomaly do niekoľko hodín po jej schválení v NR SR. Ak je to želaním Zelenského a USA, Čaputová nebude citlivo vnímať, ale bude okamžite konať.

Druhý, komu táto situácia vyhovuje, je Čaputovej rodná strana Progresívne Slovensko (o tom, či je Progresívne Slovensko cez Eset napojené na americké peniaze sa nemusíme asi baviť). Čaputovej a Progresívnemu Slovensku aktuálna situácia vyhovuje, pretože všetky aktuálne politické chyby vlády nepadajú ani na hlavu Progresívneho Slovenska, ktoré je mimo parlamentu a dokonca ani na Čaputovej hlavu, napriek tomu, že za všetky ďalšie kroky odvolanej vlády podľa Ústavy SR politicky zodpovedá prezidentka. Z jej doterajšieho konania je zrejmé, že v prípade náznaku akýchkoľvek problémov Čaputová neukáže na seba, ale bude kritizovať vládu a príslušného ministra a ak by to predsa len nestačilo, prednesie správu v parlamente a médiá už vysvetlia, že prezidentka konanie vlády kritizuje. Z pohľadu Progresívneho Slovenska je to niekoľko mesiacov pred voľbami veľmi pohodlná pozícia – keďže táto strana reálne nikdy za nič neniesla a ani teraz nenesie zodpovednosť, bude sa z kritiky rozpadnutej vlády snažiť vyťažiť politický kapitál.

A nakoniec tretí, komu aktuálna situácia vyhovuje – možno prekvapivo (ale zrejme ani nie), aktuálna situácia vyhovuje rovnako Hegerovi, Matovičovi, Kollárovi, Remišovej, Budajovi a celej ich odvolanej vláde. Lebo každý jeden deň, ktorý sa títo neschopní babráci držia kormidla, je pre nich maximálne dôležitý. Samozrejme, že si uvedomujú, že vo všetkých rozhodnutiach aktuálne absolútne závisia od rozhodnutí Čaputovej, ktorej hlavný záujem je v tom, aby boli s jej krokmi spokojní k zahraničí. Ale buďme k sebe úprimní – myslíte si, že toto niekomu ako Eduard Heger vadí? Eduard Heger za celé svoje pôsobenie ako predseda tejto vládnej zrúcaniny v plnej miere preukázal, že žiadnu zahraničnú politiku okrem tej, ktorú mu nadiktuje americká ambasáda, nemá.

Aby som to zhrnula – nasledujúci vývoj bude taký, že vláda bude realizovať všetky kroky podľa rozhodnutí Čaputovej, lebo bez Čaputovej súhlasu neobstará ani ceruzky do kancelárie. Napriek tomu sa Čaputová bude pred občanmi Slovenskej republiky tváriť, že jej sa vládnutie netýka a že nenesie za nič zodpovednosť.

Je na nás, občanoch Slovenskej republiky, aby sme Čaputovej počas posledného roku vo funkcii a najmä vo voľbách pripomenuli jej politickú zodpovednosť za vývoj na Slovensku!

ZA SLOVENSKO! 🇸🇰

Dagmar Kramplová
podpredsedníčka SNS

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy