KONEČNE JE NA SVETE DOHODA O PREDČASNÝCH VOĽBÁCH Strana SPOLU privítala dohodu bývalých strán vládnej koalície o predčasných p…

KONEČNE JE NA SVETE DOHODA O PREDČASNÝCH VOĽBÁCH

Strana SPOLU privítala dohodu bývalých strán vládnej koalície o predčasných parlamentných voľbách, ktoré by sa mali na Slovensku mali uskutočniť 30. septembra 2023.

„Od začiatku vládnej krízy som hovoril, že východiskom je politická dohoda na jesennom termíne predčasných volieb a na pokojnom spôsobe dovládnutia. Sme radi, že lídri strán bývalej vládnej koalície konečne pochopili situáciu a dohodli sa na potrebnej zmene Ústavy SR aj na termíne konania predčasných volieb.
My sa teraz sústredíme na to, aby demokratický stredo-pravý volič dostal pred voľbami takú personálnu a programovú ponuku, ktorá ho bude mobilizovať prísť k voľbám a ktorá zabezpečí, že neprepadnú státisíce hlasov demokratických voličov, ako sa to stalo v ostatných voľbách v roku 2020,“ konštatoval predseda strany SPOLU – občianska demokracia a poslanec NR SR Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia.

M. Kollár dodal, že je pripravený v NR SR podporiť aj návrh, podľa ktorého bude na zmenu volebného systému potrebných 90 poslancov – teda ústavná väčšina.

„Videli sme, čo sa stalo v niektorých krajinách, kde sa k moci dostali autokrati a populisti. Musíme brániť demokraciu dobudovaním nášho systému bŕzd a protiváh. Bolo by veľmi nerozumné nechať Smeru voľné ruky na zmeny volebného systému, tak, aby sa zabetónovali pri moci ako napríklad Orbán v Maďarsku.
Na druhej strane tým vládna koalícia priznáva, že svoj antificovský mandát z volieb 2020, keď získala ústavnú väčšinu, trestuhodne premrhala a dnes musí riešiť poistky na ochranu demokracie, pretože reálne hrozí Ficov návrat,“ doplnil predseda SPOLU Miroslav Kollár.

#SPOLUpreSLOVENSKO

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy