KEĎ RUSKO NIEČO TVRDÍ, JE TO PRESNE NAOPAK Od začatia ruskej niekoľkodňovej “špeciálnej vojenskej operácie” na Ukrajine uplynul…

KEĎ RUSKO NIEČO TVRDÍ, JE TO PRESNE NAOPAK

Od začatia ruskej niekoľkodňovej “špeciálnej vojenskej operácie” na Ukrajine uplynulo už 11 mesiacov. Rusko sa prerátalo, keď si myslelo, že Ukrajinci mu rýchlo podľahnú.

V čom je však Kremeľ “neomylný” a na čo si potrpí, je dodržanie hlavného vzorca jeho továrne na lži: vždy obrátiť realitu naruby.

Týmto princípom sa opäť riadil ruský minister zahraničných vecí Lavrov vo svojom výročnom príhovore:

❌ „Spojené štáty vedú prostredníctvom Ukrajiny zástupnú vojnu proti našej krajine s jedinou úlohou: konečné riešenie ruskej otázky.“

🧐 Skutočnosť je presne opačná. Rusko zaútočilo na Ukrajinu s cieľom vymazať Ukrajinu z mapy národov. Prezident Putin sa snažil ospravedlniť inváziu na Ukrajinu už vo svojom prejave tri dni pred jej vypuknutím. Vo svojej „prednáške“ z histórie poprel takmer tisíc rokov formovania ukrajinského národa, keď povedal, že ukrajinský národ vznikol pri vytváraní Sovietskeho zväzu a hlavným „autorom“ a „architektom“ Ukrajiny bol Vladimír Iľjič Lenin. Aj preto dostali vydavatelia školských učebníc v Rusku na začiatku invázie príkaz vymazať z nich zmienky o Ukrajine.

Fakty sú jasné:

📌 Nie Spojené štáty či Západ vyvolali vojnu na Ukrajine. Nevyprovokovanú vojnu voči Ukrajine vedie Rusko.

📌 Spojené štáty či NATO neútočia na Rusko. Iba podporujú Ukrajinu v obrane územia a jej spravodlivom boji za slobodu a demokraciu – hodnoty, na ktoré útočí Rusko.

Vymazanie Ukrajiny z mapy a myslí budúcich generácií, o ktoré sa usiluje Kremeľ, tak môže pripomínať konečné riešenie – nie však ruskej, ale “ukrajinskej otázky”.

Naša odpoveď je jednoznačná: ruské prekrúcanie faktov a neutíchajúca propaganda nás v podpore Ukrajincov neodradí. Pretože realitu a hranice nemožno len tak prekresliť.

#StojimeZaUkrajinou #hybridnehrozby

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy