Karol Galek: Hirmanova lobistická otočka

NOVÝ MINISTER OHROZUJE NAŠU ENERGETICKÚ BEZPEČNOSŤ

Nové vedenie ministerstva zrejme neodolalo nátlaku energetických lobistov a nechce aby si dodávatelia plynu držali ani len minimálnu rezervu v našich zásobníkoch.

Túto povinnosť sme navrhli s Karolom Galekom ešte za môjho pôsobenia na Ministerstve hospodárstva a jej cieľom bolo predísť situácii, kedy by sa Slovensko stalo obeťou budúcich energetických kríz či rukojemníkom medzinárodných sporov a kadekto by nás mohol vydierať vypínaním kohútikov. Ide v nej o to, že dodávatelia energií by museli skladovať isté množstvo plynu fyzicky v zásobníkoch na území Slovenska.

Proti tomuto návrhu teraz z nepochopiteľných dôvodov brojí nový minister hospodárstva Karel Hirman. Som presvedčený, že toto jeho konanie ide proti záujmom Slovenska.

Viac o tejto téme sa dočítate v článku môjho kolegu a experta strany SaS na energetiku Karola Galeka 👇🏻

Každá krajina má iné kapacity zásobníkov, niektoré dokonca žiadne. Slovensko je na tom však veľmi dobre. Našu zimnú spotrebu si vieme prakticky celú schovať pod zem, píše v komentári bývalý štátny tajomník na rezorte hospodárstva Karol Galek. Autor správy, foto a správu publikoval Richard Sulik on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy